«قهرمان» آماده نمایش شد بسیار زیبا ودیدنی

واژه‌ها همواره راهگشایند. وقتی کم می‌آوریم به واژه‌ها متوسل می‌شویم و آنها گره از کارمان می‌گشایند. اما گاهی واژه‌ها نیز کم می‌آورند. آن گاه که سخن از انسان است و اراده و تلاش او، واژه‌ها نیز درمی مانند؛ و یکی از همین بزنگاه‌ها هنگامی است که یک زن در دهه هشتم زندگی‌اش چنان اوج بگیرد که نام خود و کشورش را پرآوازه کند. بانویی که پیری و خستگی برایش معنایی ندارد و نادیده و ناخوانده می‌توان مدعی شد که عشق در همه زندگی‌اش موج می‌زند.
سخن از بانویی است که این روزها نام او در بسیاری از برنامه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی اعلام می‌شود. فاطمه حشمتی ۸۳ ساله بی‌شک با بسیاری از همسن و سال‌های خود متفاوت است. قهرمان ملی و بین‌المللی که در مسابقات دو و میدانی پیشکسوتان به همه نشان داد که عشق به زندگی سن و سال نمی‌شناسد و زنان ایرانی در کنار مادر (مادر بزرگ) و همسر بودن، می‌توانند درعرصه‌های ورزشی نیز موفق باشند و بدرخشند.

مستند «قهرمان» داستان فاطمه حشمتی مادربزرگ  ۸۴ ساله، قهرمان ملی و آسیایی در رشته دوومیدانی  است. او برای شرکت در مسابقه جهانی با چالش‌های زیادی به لحاظ مالی و اجتماعی مواجه است و برای رفع موانع برای حضور در مسابقه بسیار تلاش می‌کند. آقالری از اعضای خانه سینما و ایسفا است که سابقه ساخت مستندهای «سرنوشت بایگانی»، «شهر زیبای من»، «این شیشه شکستنی است»، «یک‌لقمه مهربانی» و… را در کارنامه هنری‌اش دارد.

«قهرمان» کاری از شبکه مستند سیماست. پژوهش و نویسندگی این مستند توسط مهدی جوزایی و الهام آقالری انجام‌شده است و از دیگر عوامل آن می‌توان به  تدوین: بابک حیدری، مدیر تصویربرداری: عبدالله شکری، تصویربرداران: محمد آقا محمدی و الهام آقالری، صدابردار: علی بلندنظر، صداگذار:شاهین پورداداشی، اصلاح رنگ و نور: حمیدرضا فطوره چیان و برنا جمشیدی، دستیار تهیه: مطهره کشاورز محمدیان، موسیقی: صبا ندایی، مدیر تولید، برنامه‌ریز و روابط عمومی:علی کشاورز و طراح پوستر: نوید برهمند اشاره کرد.