داستان های عاشورا و کربلا به روایت «ناگفته ها»

مجموعه مستند داستانی «ناگفته ها» با موضوع قصه های گفته نشده عاشورا به تهیه کنندگی هادی خدادی و نویسندگی و کارگردانی مهدی زنگنه به زودی از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این مجموعه ۱۳ قسمتی با نگاهی به زندگی اصحاب امام حسین (ع) از دریچه ای تازه و بدیع، قصه هایی ناشنیده از واقعه کربلای سال ۶۱ هجری را برای خانواده های ایرانی روایت می کند.

«ناگفته ها» در گروه معارف اسلامی شبکه دو سیما و با مشارکت مرکز رسانه ای سازمان تبلیغات اسلامی تولید شده و هم اکنون مراحل تدوین و صداگذاری را پشت سر می گذارد.

در هر قسمت از این برنامه چندین کارشناس تاریخی و مذهبی مانند محمد رجبی دوانی، حجت الاسلام ریاضت، حجت الاسلام کرمی، مهدی امین فروغی، حاج محمد نوروزی، شهرام شکیبا، جواد حیدری و … یکی از داستان های ناگفته عاشورا را روایت کرده و بخش هایی نیز در قالب بازسازی روایت قصه ها را پیش می برد.

سلمان فرخنده روایت این مجموعه را بر عهده دارد و بازیگرانی هم چون مژگان اخلاقی، امیر مولوی، بابک والی، امید رهبر، ابوالفضل هارونی، محمد مهدی پریزاد و علی علیخانی در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند.

عوامل تهیه و تولید این مجموعه عبارتند از: نویسنده و کارگردان: مهدی زنگنه، تهیه کننده: هادی خدادی، مدیر تصویربرداری: محمود کاملی، طراح چهره پردازی: حسین یزدی، طراح صحنه و لباس: پیام حسین سوری، مدیر تولید: احمد نوجوان، تدوین: احسان مرادی، مشاور هنری: محمدحسن گلشن، بازیگردان: قاسم عوض بیگی و دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: نرجس ابراهیمی.