سریال مردگان متحرک یک مجموعه تلویزیونی است که دارای ژانر درام، ترسناک و پسا رستاخیزی است. این مجموعه محصول کشور آمریکاست که توسط فرانک دارابونت ساخته شده است. این مجموعه از روی کتاب مصوری با همین نام نوشته رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی ادلرد ساخته شده‌است.

بازیگران فیلم عبارتند از : جفری دین مورگان،اندرو لینکولن،نورمن ریدس،جان برنتال،سارا وین کالیز،لوری هولدن،جفری دی‌مان،استیون ینفچندلر ریگز،لورن کوهن،دانای گوریرا،مایکل راکر،دیوید موریسی،ملیسا مک‌براید،امیلی کینی،چاد کولمن،سنیکا مارتین-گرین،لری گیلارد جونیور،آلانا مسترسن،کریستین سراتوس،لنی جیمز،اسکات ویلسون،مایکل کادلیتز،جاش مک‌درمیت،نیک گومز،رایان هرست،سامانتا مورتون،نادیا هیلکر.

افتخارات فیلم :

پس از اینکه این مجموعه پخش شد با با استقبال خوبی از سوی مخاطبان رو به رو شد و توانست نامزد جایزه‌های متعددی از جمله نامزد جایزه انجمن نویسندگان آمریکا و جایزه گلدن گلاب برای بهترین مجموعه تلویزیونی درام شود.از دیگر افتخارات این فیلم است که قسمت اول فصل چهارم آن موفق شد رکورد پربیننده‌ترین سریال درام تاریخ شبکه‌های کابلی را بشکند و بدست آورد اما پس از آغاز فصل پنجم این مجموعه در رتبه‌بندی نیلسن (Nielsen ratings) توانست رکورد قبلی خود را تغییر دهد؛ دست یافتن به ۱۷٬۳ میلیون بیننده برای قسمت نخست فصل پنجم که به پربیننده‌ترین سریال درام تاریخ شبکه‌های کابلی تبدیل شد.

خلاصه فیلم :

سریال مردگان متحرک به روایت داستان زندگی گروهی از انسان‌ها مب پردازد که در عصر آخرالزمان زامبی‌ها زندگی می‌کنند.این سریال در واقع داستان زندگی پلیسی را به تصویر می کشد که در یک مأموریت تیر خورده است و حال به اندازه ای وخیم است که به کا می رود.وقتی بیدار می‌شود، متوجه می‌شود همهٔ مردم شهر تبدیل به مردهٔ متحرک شده‌اند و شهر به‌هم ریخته‌است. از این رو به دنبال خانواده‌اش (همسر و پسرش) می‌رود.

در نهایت آن‌ها را به همراه گروه دیگری از بازماندگان پیدا می‌کند.اتفاقاتی که در فیلم رخ می دهد اکثرا در محدودهٔ شهر آتلانتا و حومهٔ جورجیای جنوبی است. مهاجرت به حومهٔ جورجیا زمانی اتفاق می‌افتد که این بازماندگان برای یافتن یک پناهگاه به‌دور از زامبی‌ها می‌گردند. این زامبی‌ها که در جریان فیلم با نام‌های walker و biter (گاز گیرنده) و پوسنده خطاب می‌شوند، هر موجود زنده را که در مسیر می‌بینند، می‌خواهند بخورند و پس از گاز گرفتن فرد، مرده و سپس جنازه اش به حرکت درمیاید. چرخه اصلی داستان (مردگان متحرک) با شروع فصل دوم به حاشیه کشیده می‌شوند و …