فیلم نجات سرباز رایان،در ژانر جنگی حماسی

فیلم نجات سرباز رایان دارای ژانر جنگی حماسی ، که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و نویسندگی رابرت رودات می باشد که در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است.

بازیگران فیلم عبارتند از : تام هنکس،تام سایزمور،بری پپر،آدام گلدبرگ،مت دیمون،وین دیزل،پل جیاماتی،جووانی ریبیسی،اریش ردمن.

این فیلم با استقبال خوبی از طرف تماشاگران و منتقدین مواجه شد. نجات سرباز رایان در سطح جهانی،به فروش ۴۸۱٫۸ میلیون دلاری دست پیدا کرد که همین امر آن را به پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۹۹۸ تبدیل کرد.

خلاصه فیلم :

شروع فیلم با سکانسی از حضور یک سرباز جنگ جهانی دوم به همراه خانواده‌اش، در گورستان کشته‌شدگان نبرد نرماندی است. بعد از این صحنه،فیلم روز ۶ ژوئن ۱۹۴۴ (روز نبرد نرماندی) را نشان می دهد. سربازان آمریکایی برای پیاده شدن در ساحل اوماها در نرماندی در فرانسه آماده می‌شوند.ساحل اوماها توسط آلمانی‌ها اشغال شده‌است.قایق‌ها به سمت ساحل حرکت می کنند و به آن میرسند،سربازها بیرون می‌روند.در همان لحظات نخست ورود سربازان، آلمانی‌ها به روی آنان آتش باز می‌کنند و بسیاری از سربازان کشته می‌شوند. کاپیتان جان اچ. میلر (تام هنکس) با تعدادی سرباز،در تلاشند تا از خطوط دفاعی ساحلی عبور کنند…