Banner

فیلم حیوانات شب‌زی دارای ژانر نئو-نوآر، مهیج و تریلر و روان‌شناختی است که به نویسندگی و کارگردانی تام فورد ساخته شده است .فیلم در سال ۲۰۱۶ توسط ایالات متحده آمریکا منتشر شده است و اقتباسی از رمان «تونی و سوزان»، به قلم آستین رایت در سال ۱۹۹۳ به‌ حساب می آید.

از افتخارات حیوانات شب‌زی این است که در سه رشته نامزد گلدن گلوب بود که موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم درام را برای آرون تایلر-جانسون به خود اختصاص دهد. نقاط قوت اصلی فیلم داستان جذاب و پیچیده و بازی بازیگران به خصوص آرون تایلر-جانسون اعلام شده‌است.علاوه بر این از افتخارات دیگر این فیلم این است که در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مایکل شنون شده بود، اما این جایزه به ماهرشالا علی برای بازی در فیلم مهتاب تعلق گرفت.

بازیگران فیلم عبارتند از : جیک جیلنهال،ایمی آدامز،آرون تایلر-جانسون،مایکل شنون،آیلا فیشر،آرمی همر،لورا لینی،مایکل شین،رابرت آرمایو،زوی اشتن.

خلاصه فیلم :

داستان فیلم درباره یک گالری دار موفق است به نام سوزان که از شوهرش ادوارد که نویسنده بوده مدتی است که جدا شده و طلاق گرفته‌ است ولی وقتی کتاب جدید همسر سابقش که چاپ نشده به‌طور ظاهراً اتفاقی به او می‌رسد با خواندن کتاب در می یابد که شباهت‌های فراوان بین زندگی واقعیش با داستان می‌شود و فکر می‌کند شوهر سابقش دیوانه شده و در فکر قتل اوست.

Banner