مجموعه بانشی یک مجموعه تلویزیونی است که دارای ژانر اکشن و درام است.این فیلم محصول کشور آمریکاست که توسط جاناتان تروپر و دیوید چیکلر ساخته شده ‌است. فصل اول این سریال در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۳ از شبکه سین‌مکس پخش شد.

بازیگران فیلم عبارتند از : آنتونی استار،ایوانا میلیچویچ،اولریش تامسن،فرانکی فیزن،هون لی،راس بلکول،مت سرویتو،دمتریوس گروس،تریسته کلی دون،ریان شان،هپی اندرسن،دنیل روس اونز،لیلی سیمونز،بن کراس،آنتونی روئیویوار،گنو سگرس،افتون ویلیامسون،لانگلی کرک‌وود،متیو روئچ،تام پلفری،کریس کوی.

بررسی فیلم :

آلن بال سازنده و طراح سريال True Blood و برنده جايزه اسكار براي فيلمنامه فيلم American Beauty اينبار با سريالي جديد پا به شبكه اي تازه كار در ساخت سريال ها گذاشته است.شبكه Cinemax دو سريال در كارنامه خود به نام هاي Strike Back و Hunted داشته است كه اين سريال هارا با همكاري شبكات ديگر تهيه كرده است و Banshee اولين سريال اورجينال اين شبكه به حساب مي آيد.آلن بال طراح اين سريال نامي آشنا براي دوست داران سريال True Blood مي باشد و علاقه مندان به اين سريال ميتوانند با خيال راحت Banshee را ببينند.

خلاصه فیلم :

سریال بانشی با آزاد شدن یک خلاف کار خطرناك و حرفه ای از زندان شروع ميشود.او ۱۵ سال قبل،الماس های بسیار گرانبهایی را با كمك آناستازيا دختر يكي از رئساي گروه هاي مافيايي اكرايني می دزدد اما پليس در كار آنها دخالت ميكند و او به خاطر عشقش اناستازيا خود را تسليم پليس ميكند تا آناستازيا بتواند فرار كند.او به ۱۵ سال زندگی محکوم می شد .

پس از سپری کردن این سال های سخت حالا او آزاد شده و به دنبال اناستازيا و الماس هايي كه دزديده اند ميگردد او به دبال اناستازيا می گردد و رد او را تا شهر كوچكي به نام بنشي ميگيرد و متوجه ميشود كه اناستازيا تغیر هويت داده و ازدواج كرده و صاحب هم بچه شده است.پس از این که از زندگی اناستازیا با خبر می شود احساس می کند که به او خیانت شده است.

حالا سعي دارد در شهر بماند.از سوي ديگر لوكاس هود كلانتر جديد شهر است كه استخدام شده تا با كاي پراكتور تبهكار شهر مبارزه كند.طي يك درگيري هود در كافه كشته شده و دزد قصه ما متوجه ميشود كه هود كسي را ندارد پس به كمك دوست خود جاب خودش را جاي كلانتر شهر جا ميزند و به مبارزه با جنايت كار هاي شهر ميپردازد.از طرفي ربيت پدر آناستازيا ميخواهد از دخترش و كسي كه با آناستازيا در رابطه بوده است انتقام بگيرد…