زمان اکران موزیکال رولد دال تعیین شد/ دومین «ماتیلدا» در سینما

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، اقتباس موزیکال از «ماتیلدا» نوشته رولد دال نویسنده محبوب کودکان بریتانیایی سال ۲۰۲۲ راهی سینماها می‌شود.

سونی پیکچرز بریتانیا مسئولیت پخش این فیلم را برعهده دارد.

به این ترتیب اقتباس نمایشی از این کتاب پرفروش رولد دال که مدت‌ها در وست اند روی صحنه تئاتر بود اکنون در سینماها نیز دیده می‌شود.

زمان اکران این فیلم ۲ دسامبر ۲۰۲۲ در بریتانیا تعیین شده و بقیه دنیا نیز از طریق نتفلیکس از دسامبر ۲۰۲۲ می‌تواند آن را تماشا کنند.

آلیشا وایر در این فیلم در نقش ماتیلدا بازی کرده است. اما تامپسون در نقش میس ترانچبال، لاشانا لینچ در نقش میس هانی و استیون گراهام و آندرا رزبورو در نقش والدین ماتیلدا جلوی دوربین رفته‌اند.

متیو وارچاس که تهیه این نمایش را در وست‌اند و برادوی برعهده داشت کارگردان فیلم است.

دنیس کِلی نسخه اقتباسی فیلمنامه را نوشته و موسیقی اوریجینال و اشعارش توسط تیم مینچین خلق شده است.

نمایش موزیکال «ماتیلدا» با استقبال منتقدان و مخاطبان روبه‌رو شد و ۷ جایزه اولیویه را از آن خود کرد که شامل بهترین نمایش موزیکال هم بود. این نمایش ۵ جایزه تونی هم برد.

این دومین فیلمی است که با اقتباس از «ماتیلدا» ساخته می‌شود و سال ۱۹۹۶ یک نسخه اقتباسی دیگر بر مبنای این رمان ساخته شد که مارا ویلسون، دنی دوویتو و ری‌ها پرلمن در آن بازی کرده بودند.

داستان فیلم درباره دختری است که از یک استعداد ذاتی برخوردار است و توانایی حرکت دادن اجسام با قدرت ذهن را دارد و از قدرتش برای غلبه بر خانواده، مدیر مدرسه و همینطور محافظت از دوستانش استفاده می‌کند.