خانه پدری کاری از کیانوش عیاری

کیانوش عیاری، کارگردان باسابقه‌ای است که ساخته‌هایش همواره مخاطبان خود را یافته است. اما اکثریت مردم او را با سریال «روزگار قریب» به یاد می‌آورند.  خانه پدری فیلمی با کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی کیانوش عیاری است. تهیه‌کنندگی آن بر عهده سید کیانوش عیاری است.

خانه پدری کاری از کیانوش عیاری

بازیگران خانه پدری:

مهران رجبی، مهدی هاشمی، شهاب حسینی، نازنین فراهانی و ..

درباۀ فیلم:

سریالی که از بهترین‌ سریال‌های زندگی نامه‌ای بوده و همچنان هم هست. اما این بار کیانوش عیاری با ساخته جدیدش به سراغ موضوعی رفته است که یادآوری آن برای خیلی ها خوشایند نبوده و همین موضوع باعث شد تا فیلم جدید عیاری یعنی «خانه پدری» به بهانه خشونت بیش از حد فیلم نزدیک به ۱۰ سال توقیف باشد و زمانی هم که بعد از ۱۰ سال اکران شد دوباره تلاشهایی برای ‍توقیف آن صورت گرفت. اما اینبار فیلم عیاری موفق شد اجازه اکران بگیرد.

خانه پدری کاری از کیانوش عیاری

موضوع فیلم خانه پدری:

موضوع فیلم در مورد خشونت علیه زنان در گذشته است که کم و بیش همه ما چیزهایی در مورد آن از بزرگ‌ترهای خود شنیده‌ایم. تا به امروز اما هیچ کس جرات بیان صریح آن را نداشت. کیانوش عیاری این جرات را به خرج داد و به گونه‌ای تاثیر گذار آن را به تصویر کشید. «خانه پدری» در مورد خشونت است و طبیعی است که صحنه خشن داشته باشد. اما همین موضوع بهانه خوبی بدست بعضی افراد داد و آن‌ها هم این فیلم را به ناحق نزدیک به یک دهه توقیف کردند. مهران رجبی یکی از بازیگران مورد علاقه عیاری است که در این فیلم هم هنرنمایی کرده است. رجبی یکی از بازی‌های درخشان خود را در طول فعالیت هنریش در این فیلم انجام داده است.

خانه پدری کاری از کیانوش عیاری

فیلم «خانه پدری» از حقیقتی سخن می‌گوید که تلخ است و مطابق میل خیلی‌ها نیست. اگر دوست دارید فیلمی تاریخی ببینید که حقیقتی تکان دهنده را نشان می‌دهد این فیلم را ببینید.

بیشتر بخوانید:

فیلم دلم میخواد با بازی رضا کیانیان

سرو زیر آب