حواشی توقف سریال قورباغه و دلایل آن!

به نقل از برنا، ۲۴ آذرماه بود که در آستانه توزیع قسمت اول مجموعه نمایش خانگی «قورباغه» برای چندمین بار در ماه‌های اخیر این سریال با حواشی زیادی رو به رو شد و یک بار دیگر پخش آن به تعویق افتاد. این گزارش نیز به بررسی این تعویقات می پردازد.

تکذیب اینکه نوید محمد زاده دستمزدی چند میلیاردی گرفت:

اردیبهشت ماه ۹۸ نخستین حاشیه سریال «قورباغه» رقم خورد. یک کانال تلگرامی تندرو در گزارشی مدعی شد اقدام اعتراض نوید محمدزاده و غیبت در سی‌وهشتمین جشنواره ملی فیلم، نوعی نمایش بوده است و دلیل واقعی این غیبت، قرارداد چندین میلیاردی مابین این بازیگر و سرمایه‌گذار «قورباغه» برای یک سال بازی نکردن محمدزاده در فیلم‌های سینمایی بوده است.

نوید محمدزاده در نشست خبری فیلم «سرخ‌پوست» در سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، در اظهارنظری که به اعتراضی غیرصریح علیه داوری تعبیر شد، گفته بود: قطعا سال آینده در جشنواره فجر فیلم نخواهم داشت. چون فکر می‌کنم برای دیدن یکسری زحمت‌ها و تفاوت‌ها، لازم است یک سال من را در جشنواره فجر نبینند.

وجود ابهام در سرمایه‌گذار این سریال:

از آنجا که مجموعه نمایش خانگی «قورباغه» با حضور ستاره‌هایی مانند نوید محمدزاده، صابر ابر، سحر دولتشاهی و هومن سیدی ساخته می‌شد، زمزمه‌هایی درباره سرمایه‌گذار این پروژه پرخرج به وجود آمد و حتی نام محمدصادق رنجکشان سرمایه‌گذار متمول و تازه‌وارد سینما به میان آمد. با این حال شراکت و نزدیکی علی اسدزاده تهیه‌کننده «قورباغه» با سیدمحمد امامی، نگاه‌ها را به سمت این متهم اقتصادی برد.

با وجود تکذیب‌های جداگانه امامی و اسدزاده نسبت به این اخبار، مساله سرمایه‌گذاری امامی و شرکت تصویرگستر پاسارگاد در این پروژه همچنان مطرح است. ادعای امامی مبنی بر آن که همزمان با حضور در دادگاه، یک سریال و ۳ فیلم سینمایی در حال ساخت دارد، به این گمانه دامن زده است. این در حالی است که از پلتفرم نماوا به عنوان سرمایه‌گذار این سریال نام برده می‌شود.

سرآغاز اختلافات دو پلتفرم‌ با این سریال:

نام مجموعه نمایش خانگی «قورباغه» به عنوان سرآغاز اختلافات اخیر دو پلتفرم شاخص وی‌اودی کشور نیز شنیده شده است. در حالی که بر اساس پیش‌برد طرح اکران آنلاین به صورت مشترک میان فیلیمو و نماوا، به نظر می‌رسید رابطه این دو پلتفرم حسنه است، اما با انتشار یک استوری تند واتساپی از سوی علی اسدزاده تهیه‌کننده «قورباغه»، اختلاف پلتفرم‌ها عیان شد. این اختلاف در روزهای گذشته به بحث‌هایی درباره سریال‌های انحصاری فیلیمو و نماوا در محافل سینمایی و رسانه‌های نزدیک به دو پلتفرم دامن زده است که اختلافات دو طرف را به وضوح نشان می‌دهد.

ماجرای مامور نیروی انتظامی:

به تازگی نیز ماجرای شهادت یک مامور نیروی انتظامی در این سریال حاشیه‌ساز شده است. روزنامه کیهان در روز انتشار قسمت اول «قورباغه» در خبری نوشت: این اثر، یکی از خشن‌ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی است که در نخستین قسمت مخاطب خود را به پلیس‌کُشی‌ ترغیب و تشویق می‌کند! نقطه عطف روایت قسمت اول این سریال، کشته شدن مامور انتظامی ‌است و این ماجرا طوری طراحی شده که مخاطب به این کار تشویق می‌شود!

حال مشخص نیست تکلیف سریال «قورباغه» چه خواهد بود و آیا توقیف با دستور مقام قضایی، با اصلاحیه‌هایی رفع خواهد شد یا کار نظارت بر این سریال به درازا خواهد کشید.

حواشی توقف سریال قورباغه و دلایل آن!

بیشتر بخوانید:
نظرسنجی جهانی برای انتخاب بهترین فیلم‌ها، کارگردانان و بازیگران سال ۲۰۲۰!