Banner

جشنواره فیلم کودک برزیل با چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران

چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران در افتتاحیه نوزدهمین جشنواره فیلم کودک برزیل به نمایش درمی‌آید.

به نقل از برنا، فیلم‌های «بامداد»، «نمکی»، «شبح ترسو» و «فهمیدم چه کار کنم» از سینمای ایران که از آثار موفق انیمیشن در جشنواره‌های مختلف به شمار می‌رود، در افتتاحیه این جشنواره به نمایش درمی‌آید.

کارگردان و تهیه کننده این چهار فیلم انیمیشن:

این فیلم‌ها به‌کارگردانی «ریحانه کاوش» ساخته شده‌اند و «علی رئیسی» تهیه‌کننده این چهار انیمیشن است که در استودیو صلح آرت تولید شده‌اند.

ریحانه کاوش در رشته کارگردانی انیمیشن در دانشکده صدا و سیما تحصیل کرده است و کارگردان آثار متعددی از جمله مجموعه انیمیشن هزار و یک داستان بوده است و تجربه‌های ارزشمندی در زمینه تصویرسازی، گرافیک و خوشنویسی دارد. این کار از سوی سازمان بین‌المللی وایز انگلستان، دعوت به شرکت در یک دوره آموزشی پژوهشی شد.

ریحانه کاوش در جشنواره‌های مختلف از جمله کاراکوی لهستان، پریکس ژوانس مونیخ آلمان، زلین چک، زاگرب کرواسی، جشنواره کارتون آندبای ایتالیا، هامبورگ آلمان، زاندام هلند، هیروشیما ژاپن و… حضور داشته و برنده جوایزمتعددی از جمله جایزه بهترین فیلم جشنواره وارنای بلغارستان، تندیس طلایی بهترین کارگردانی از نهمین دوسالانه انیمیشن تهران و پروانه زرین بهترین کارگردانی از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شده است.

نوزدهمین جشنواره فیلم کودک برزیل از ۲۱ تا ۲۸ نوامبر ۲۰۲۰ (۱ تا ۸ آذر۹۹) به شیوه مجازی برگزار می‌شود و در خلال نمایش آثار انیمیشن در بخش‌های مختلف، کارگاه‌های آموزشی برخط را برپا خواهد کرد

Banner