انتقاد انجمن کارگردانان آمریکا به اکران آنلاین فیلم ها!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، در حالی که هفته پیش کمپانی برادران وارنر اعلام کرد ۱۷ فیلم مهمش را که قرار است در سال ۲۰۲۱ اکران شود همزمان در سینماها و در شبکه اچ‌بی‌او مکس به صورت آنلاین اکران می‌کند، انجمن کارگردان‌های آمریکا این تصمیم را زیر سوال برد.

راسل هالندر مدیرعامل این انجمن نامه‌ای برای مدیر عامل وارنر برادرز ارسال کرد و همچنین از آنها خواستار برگزاری نشستی برای این طرح شد و تاکید او بر این بود که اکران آنلاین می‌تواند چقدر ارزش‌های فیلم را پایین بیاورد. در این نامه‌ای به نشستی از سال ۲۰۱۹ اشاره شده که در همین مورد برگزار شده بود.

انجمن بازیگران و انجمن نویسندگان در باره این تصمیم کمپانی برادران وارنر نظری از خود اعلام نکردند.

در فهرست فیلم‌های در دست اکران این کمپانی در سال آینده «ماتریکس ۴»، «گودزیلا در برابر کونگ» و «جوخه خودکشی» هم جای دارند که همه از فیلم‌های مهم سال هستند و خبر آمدن آنها در میان طرفدارانشان پراکنده شده است.

تصمیم کمپانی از آنجا گرفته شده که معتقد است در سال آینده هم مردم از حضور در سینماها خودداری خواهند کرد.

کمپانی برادران وارنر پیشتر اعلام کرده بود که «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» را از ۲۵ دسامبر هم‌زمان در سینماها و سرویس اچ‌بی‌او مکس اکران می‌کند؛ اما هالیوود در این باره حساسیت نشان نداده بود.

اما تصمیم جدید این کمپانی بلافاصله با انتقاد شدید کریستوفر نولان روبه‌رو شد که سازنده «تنت» و سه گانه «بتمن» برای این کمپانی بوده است. وی تاکید کرده بود که کمپانی پیش از اخذ این تصمیم باید با دست‌اندرکاران ساخت این فیلم‌ها از بازیگران گرفته تا فیلمسازان مشورت می‌کرد.

انتقاد انجمن کارگردانای آمریکا به اکران آنلاین فیلم ها!

بیشتر بخوانید:
انیمیشن «این سو، آن سو» از سه جشنواره بین‌المللی جایزه گرفت